Strona główna

  O Otwocku

  Urząd Miasta

  Konsultacje społeczne - RIPOK-i

  Przetargi

  Współpraca z organizacjami pozarządowymi

  Fundacja Konstruktywnego Rozwoju

  Informator teleadresowy

  Kultura

  Sport

  Utrzymanie dróg

  Ochrona środowiska

  Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2015/2016

  Bezpieczeństwo


  Polityka prywatności

Jeśli zmieniły się dane teleadresowe, czegoś brakuje, masz uwagi do strony NAPISZ
Otwockie Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku Otwocka Plaża Miejska Kino z klimatem www.turystycznyotwock.pl Gazeta Otwocka Facebook You tube

 AKTUALNOŚCI

Nowy oddział rehabilitacyjny

 

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy istnieje w Otwocku od 42 lat. Przez ostatnie 8 lat szpital jest intensywnie rozbudowywany. 8 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie nowego oddziału rehabilitacyjnego.


Otwocki szpital jest obecnie jednym z największych ośrodków wysokospecjalistycznych w Polsce. Szpital nieustannie powiększa swoją ofertę medyczną poprzez wprowadzanie nowatorskich i innowacyjnych metod leczenia, zakup nowoczesnego i specjalistycznego sprzętu oraz modernizację istniejących oddziałów. Idealnym przykładem modernizacji jest wybudowanie nowoczesnego budynku w którym będą świadczone usługi rehabilitacyjne. Wybudowanie nowego oddziału było możliwe dzięki zaangażowaniu dyrekcji oraz pracowników szpitala w pozyskiwanie dotacji finansowych z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dla osób po urazach i złamaniach niezwykle ważne są pierwsze dni po zakończeniu leczenia, dlatego podjęto decyzję o rozszerzeniu oferty rehabilitacyjnej w szpitalu. Budynek został wybudowany od podstaw, z uwzględnieniem wszelkich założeń (windy, szerokie korytarze, szerokie futryny drzwi itp) i wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt. Wewnątrz budynku znajdują się gabinety lekarskie, sale zajęciowe, sala konferencyjna, komory ciśnieniowe i do krioterapii oraz sale dla pacjentów. Wszelkie szczegóły dotyczące zasad korzystania oraz oferty oddziału znajda Państwo na stronie internetowej: http://www.spskgruca.pl/  bądź pod numerem telefonu: 0 22 779 40 31 (sekretariat).

 


Wiceprezydent Miasta Otwocka Agnieszka Wilczek,
wręcza dyrektorowi szpitala dr n. med. Mieczysławowi Błaszczykowi pamiątkowy obraz


Dyrektor Szpitala dr n. med. Mieczysław Błaszczyk uroczyście przecina wstęgę. 

Urząd Miasta Otwocka ul. Armii Krajowej 5, 05-400 Otwock
NIP Urzędu Miasta Otwocka 532-18-75-779,    REGON Urzędu Miasta Otwocka 000592851
NIP Miasta Otwocka 532-10-07-014,    REGON Miasta Otwocka 013268770
Rachunek bankowy: Bank Spółdzielczy w Otwocku,   Wykaz rachunków