Strona główna

  O Otwocku

  Urząd Miasta

  Konsultacje społeczne - RIPOK-i

  Przetargi

  Współpraca z organizacjami pozarządowymi

  Fundacja Konstruktywnego Rozwoju

  Informator teleadresowy

  Kultura

  Sport

  Utrzymanie dróg

  Ochrona środowiska

  Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2015/2016

  Bezpieczeństwo


  Polityka prywatności

Jeśli zmieniły się dane teleadresowe, czegoś brakuje, masz uwagi do strony NAPISZ
Otwockie Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku Otwocka Plaża Miejska Kino z klimatem www.turystycznyotwock.pl Gazeta Otwocka Facebook You tube

 AKTUALNOŚCI

Zagrali dla "Promyczka"

 

Domowe Hospicjum Dziecięce "Promyczek" powstało w 2010 roku z inicjatywy ks. Pawła Dobrzyńskiego. Przez te kilka lat bezinteresownie niesie pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. Fundacja z okazji jubileuszu 5-lecia istnienia zorganizowała charytatywny koncert Stanisława Soyki oraz Marcina Wyrostka.


Domowe Hospicjum Dziecięce "Promyczek" już od pięciu lat udziela pomocy domowej nieuleczalnie chorym i umierającym dzieciom. Hospicjum jest do dyspozycji rodzin i chorych całodobowo, siedem dni w tygodniu. Oprócz bezpłatnego wypożyczania sprzętu medycznego i pomocy socjalnej rodzinom specjaliści pracujący w "Promyczku" pomagają także dzieciom przebywającym w swoich domach poprzez udzielanie pomocy medycznej, duchowej oraz psychologicznej. Obecnie pod opieką Hospicjum jest 23 dzieci.

Na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego "Promyczek" w Otwocku i okolicznych miastach odbywają się liczne uroczystości charytatywne. Dotychczas w tych wydarzeniach wzięło udział wielu artystów m. in. Kabaret HRABI, Katarzyna Dereń czy zespół Raz Dwa Trzy. W sobotę 5 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym im. K. I. Gałczyńskiego odbył się kolejny charytatywny koncert. Wydarzenie było wyjątkowe, gdyż było związane z jubileuszem 5-lecia istnienia fundacji. Repertuar przygotowany przez fundację był bardzo atrakcyjny i przyciągnął wielu zainteresowanych. Już na kilka dni przed wydarzeniem bilety nie były dostępne. Dla "Promyczka" wystąpił Stanisław Soyka który zaprezentował swój solowy recital, oraz Marcin Wyrostek wraz z projektem Coloriage. Po koncercie wszyscy zainteresowani mieli okazję zakupić płyty artystów oraz otrzymać dedykację i autograf. Całość dochodu z koncertu została przekazana na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego "Promyczek" w Otwocku.
 


Marcin Wyrostek


Stanisław Soyka 

Urząd Miasta Otwocka ul. Armii Krajowej 5, 05-400 Otwock
NIP Urzędu Miasta Otwocka 532-18-75-779,    REGON Urzędu Miasta Otwocka 000592851
NIP Miasta Otwocka 532-10-07-014,    REGON Miasta Otwocka 013268770
Rachunek bankowy: Bank Spółdzielczy w Otwocku,   Wykaz rachunków