Strona główna

  O Otwocku

  Urząd Miasta

  Konsultacje społeczne - RIPOK-i

  Przetargi

  Współpraca z organizacjami pozarządowymi

  Fundacja Konstruktywnego Rozwoju

  Informator teleadresowy

  Kultura

  Sport

  Utrzymanie dróg

  Ochrona środowiska

  Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2015/2016

  Bezpieczeństwo


  Polityka prywatności

Jeśli zmieniły się dane teleadresowe, czegoś brakuje, masz uwagi do strony NAPISZ
Otwockie Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku Otwocka Plaża Miejska Kino z klimatem www.turystycznyotwock.pl Gazeta Otwocka Facebook You tube

 AKTUALNOŚCI

Otwock na jedwabnym szlaku

 

23 listopada prezydent RP Andrzej Duda otworzył w Szanghaju Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze. Otwock też ma swój udział w we współpracy z dalekowschodnim krajem i budowaniem nowego szlaku jedwabnego biegnącego przez Polskę.


Najpierw 10 września gościliśmy w Otwocku delegację władz jednej ze wschodnich prowincji Chin, która przyjechała do Polski, aby poznać sposób stworzenia i utrzymania "zielonego" miasta w dużej aglomeracji. Jej następstwem był przyjazd kolejnej grupy, tym razem z departamentu ochrony środowiska, która za cel obrała Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji i doświadczenia spółki związane z wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii.

30 października 2015, delegację z Chin w siedzibie spółki powitał wiceprezydent Piotr Stefański wraz z zarządem Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji - prezesem Mieczysławem Kostyrą i prokurentem Grażyną Osicą.

Wizyta rozpoczęła się od rozmów oraz wymiany symbolicznych upominków, następnie delegacja zapoznała się z cyklem produkcji wody podczas zwiedzania Stacji Uzdatniania przy ul. Karczewskiej. Kolejna część spotkania odbyła się na otwockiej oczyszczalni ścieków, gdzie po prezentacji multimedialnej miasta Otwock oraz OPWiK goście zwiedzili obiekty zapoznając sie z technologią i przebiegiem procesu oczyszczania ścieków. Punktem kulminacyjnym była część biogazowo-osadowa oczyszczalni wraz z układami kogeneracji wytwarzającymi prąd oraz energię cieplną. Goście byli pod ogromnym wrażeniem zastosowania odnawialnych źródeł energii (OZE). Widać było zaskoczenie, kiedy dowiedzieli się, że otwocka oczyszczalnia jest w całości samowystarczalna pod kątem ogrzewania obiektów a po uruchomieniu trzeciego układu kogeneracji (grudzień br.) będzie również samowystarczalna pod względem zapotrzebowania na energię elektryczną.

Jak zaznacza prezydent Zbigniew Szczepaniak efektem wizyt delegacji chińskich jest wystąpienie fundacji organizującej przyjazdy chińskich delegacji, o informacje na temat OPWiK. Dane te zostaną przekazane Ambasadzie Chińskiej w celu nawiązania dalszej współpracy gospodarczej.

 

 

Urząd Miasta Otwocka ul. Armii Krajowej 5, 05-400 Otwock
NIP Urzędu Miasta Otwocka 532-18-75-779,    REGON Urzędu Miasta Otwocka 000592851
NIP Miasta Otwocka 532-10-07-014,    REGON Miasta Otwocka 013268770
Rachunek bankowy: Bank Spółdzielczy w Otwocku,   Wykaz rachunków