Otwocka Liga Szóstek Piłkarskich

W pierwszej lidze sytuacja trochę dziwna. Typowane na głównych pretendentów do mistrzowskiego tytułu zespoły “Batorego” i “Michotni” tracą punkty i zajmują odległe miejsca w tabeli. Jest to wynikiem wyrównanego poziomu rozgrywek w tym sezonie, gdzie nie ma już zespołów słabych. Na fotelu lidera “zasiadła” GKS Panna Dziedziczka, która po wygraniu sześciu meczów z rzędu, w ósmej kolejce zremisowała z Michotnią. Bardzo dobrze radzi sobie beniaminek ligi – zespół Marka Wawrzynowskiego - Just 6, który jest trzeci. Właściwe tryby łapie drużyna Bolka Żołka, która w pierwszych pięciu meczach zdobyła tylko 4 punkty, ale następne trzy już wygrała. Poniżej wyniki po 8 kolejkach.

 

Zespół    

Punkty Bramki Liczba rozegr. spotkań
1. Dziedziczka   19 28 – 13 8
2. Bukareszt 14  25 – 17 8
3. Ka 2  12 36 – 11 6
4. Just 6   12 29 – 22 8
5. Bolki   12 31 – 29  8
6. Byki   12 28 – 21  7
7. Michotnia   11 22 – 25  8
8. Nietykalni   11 16 – 30  8
9. Batory   10 40 – 19  7
10. Radość  6 24 – 47 8
11. Królewskie  6 14 – 30  7
12. DVS  1 15 – 47 7

 

“KTO JEST KTO” W OTWOCKIEJ LIDZE SZÓSTEK PIŁKARSKICH

Kiedy wiosną 1988 roku Bolesław Żołek pierwszy raz rozwiesił plakaty informujące, iż rozpoczyna rozgrywki Otwocka Liga Szóstek Piłkarskich, nikt nie spodziewał się, że mecze rozgrywane na asfaltowych boiskach otwockich szkół osiągną taką popularność. Dzisiaj “Otwocka Liga Szóstek Piłkarskich” jest podzielona na trzy ligi – pierwszą, drugą i trzecią, w których rywalizuje ze sobą ponad 600 zawodników w różnym wieku, o różnym wykształceniu i umiejętnościach. Tworzą się nowe zespoły, niektóre stare się rozwiązują, ale są trzy, które w OLSP grają od początku, tj. od wiosny 1988 roku. Zespoły te to: Bolki – drużyna Bolesława Żołka, Michotnia – drużyna Wojciecha Laszuka oraz drużyna Sławomira Sierańskiego – GKS Panna Dziedziczka. Drużyny te należą do najbardziej utytułowanych zespołów w historii “szóstkowych” rozgrywek, a mecze z ich udziałem należą zawsze do ciekawych i elektryzują “szóstkową” publiczność. Warto – w związku z powyższym – napisać kilka słów więcej o tych zespołach, o ludziach w nich grających, kim są, co robią na co dzień. 

BOLKI – to najbardziej utytułowany zespół w Otwockiej Lidze Szóstek Piłkarskich. Siedmiokrotny mistrz OLSP (w 1988, 1989, 1992, 1993, dwukrotnie w 1994, 1997,1998, oraz w 1999 r.). Wicemistrz w 1991 oraz 2000 roku. Zespół “Bolków” 6–krotnie był finalistą Pucharu Ligi, czterokrotnie go zdobywając (w 1989, ’91, ’92, ’93 r.). Ponadto zespół Bolesława Żołka 4-krotnie zdobył Super Puchar OLSP (w 1993, ’94, ’97 oraz w ’98 r.). W tym sezonie występują w nim: Bolesław Żołek – kapitan zespołu – absolwent Wydziału Prawa UW – obecnie radca prawny, Ireneusz Żołek – na co dzień prowadzi prywatną firmę poligraficzną, Paweł Żołek – właściciel prywatnej firmy radiowo – telekomunikacyjnej, Bogdan Kowalski – mechanik samochodowy, Andrzej Irzycki – z wykształcenia mgr inż. elektronik, Jerzy Sadójko – właściciel prywatnej firmy informatycznej. Ponadto w zespole występują Robert Kowalczyk oraz Arkadiusz Piskorski – czołowy napastnik drużyny piłkarskiej “FC Tuszko”. Zespół “Bolków”, mimo iż przed rozpoczęciem sezonu został osłabiony odejściem pięciu podstawowych zawodników, z pewnością będzie liczył się w walce o mistrzostwo OLSP.

 
Michotnia

MICHOTNIA – to zespół, w którym średnia wieku zawodników wynosi 36 lat, ale nie widać tego na boisku. Drużyna, której kapitanem i jednym z założycieli jest Wojciech Laszuk, rozgrywa swoje mecze zawsze z dużym zaangażowaniem i wiarą w zwycięstwo. Michotnia może poszczycić się dwukrotnym wicemistrzostwem w OLSP (w 1988 i wiosną 1994 r.), sześciokrotnie zespół zajmował trzecie miejsce (w 1988, ’89, ’95, ’98, ’99 oraz w 2000 r.), a ponadto zespół “Michotni” zdobył w 1994 r. Puchar Ligi. Jak twierdzi Wojtek Laszuk, Michotnia jak co roku - także i w tym sezonie - walczy tylko o mistrzostwo. A oto jak Wojciech Laszuk, kapitan – sponsor Michotni, na co dzień właściciel prywatnej firmy, przedstawia swoich zawodników: “ Krzysiek Piesio – zawsze szukający drugiej “połówki”, Marek Ślizarski – prowadzi własną firmę, Krzysztof Kwas – nauczyciel wf. – rasowy napastnik, Wojtek Reszczyński – zawsze pewny na swojej pozycji, Marek Niedziułka – jedyny “młodzik” w drużynie, Darek Chyjek – zawsze młody i obiecujący, Andrzej Chyjek – pracownik MSW – “niespożyte płuca”, Darek Walicki – bramkarz nr 1, Grzegorz Lichocki – bramkarz nr 1, Marek Olszewski – sercem w drużynie, Darek Pingielski – policjant – sercem w drużynie jak Marek Olszewski”.


GKS Panna Dziedziczka 

GKS PANNA DZIEDZICZKA – drugi po “Bolkach”, jeśli chodzi o zdobycze w OLSP. Dwukrotny mistrz OLSP (w 1990 i 1991 r.). Wicemistrz OLSP w 1994 (jesień), ,95, ,96, ,97, ,98, ,99 r. Sześciokrotny finalista Pucharu Ligi, w tym trzykrotny jego zdobywca (w 1996, 1997 i w 1998). Zdobywca Super Pucharu Ligi – 1996 i 2000 r. W zespole występują: Piotr Sierański – student historii na Uniwersytecie Warszawskim oraz administracji w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku, Jarosław Urbańczyk – absolwent Politechniki Warszawskiej – mgr inż. eksploatacji sieci energetycznych – Dyrektor ds. informatyki w firmie SKANSKA, Piotr Karwiński – absolwent Politechniki Warszawskiej - mgr inż. eksploatacji sieci energetycznych – Dyrektor Departamentu Wdrożeń Produkcji Handlowej w CITY BANK POLAND S.A., Piotr Szymanowski – absolwent Politechniki Warszawskiej – mgr inż. mechanik – informatyk w firmie PROSPERUM S.A., Sławomir Sierański – absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego – Doradca Prawny w Najwyższej Izbie Kontroli – Doktorant na Wydziale Prawa UW, Jacek Hajdacki – absolwent Wydziału Filologii Polskiej UW – nauczyciel języka polskiego, radny, Piotr Staszczuk – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – prowadzi własną firmę, Marek Wojciechowski – absolwent Politechniki Warszawskiej – mgr inż. ochrony środowiska – Regionalny Menadżer Sprzedaży w firmie DANFOSS, Robert Wójcik – pracownik w firmie “Gardenia” oraz Mirosław Seroczyński – pracownik w prywatnej firmie. Zespół “Dziedziczki” w tym sezonie walczy jak zwykle tylko o mistrzostwo – tak twierdzą wszyscy zawodnicy występujący w zespole.

(W następnym numerze - zespół “Batorego” i “Bukaresztu” oraz kilka słów o II i III lidze „szóstek”)

GKS