Nowości w Miejskiej Bibliotece Publicznej

 

W tym miesiącu zaczynamy prezentację nowości od tytułów dla dzieci. Przedszkolakom i ich rodzicom polecamy "Przygody jeżusia Kubusia" Patrcji Zarawskiej. Jest to książeczka wydana w serii "Uczę się czytać" z bardzo dużymi literami ułatwiającymi czytanie oraz wesołymi ilustracjami.

Dla nastolatków przeznaczona jest powieść "Brawo Zuzia" Haliny Olczak-Moraszewskiej. Jest to historia piętnastolatki, która wyjeżdża z rodzinnej leśniczówki do nowej szkoły w dużym mieście. Musi tam przystosować się do nowego środowiska rodzinnego i szkolnego.

Następny tytuł to kolejny tom ze znanej serii dla młodzieży "Co i Jak". Tym razem jest to "Starożytny Rzym" Ernsta Künzla. Książka podaje najważniejsze informacje o starożytnym Rzymie, o jego organizacji, gospodarce, kulturze, strukturze armii, władcach. Tekst uzupełniają kolorowe ilustracje i zdjęcia.

Paniom proponujemy dwa tytuły z serii "Wszystko dla pań": "Szept" Lisy Jackson i "Zanim zasnę" Rachel Lee. W powieściach tych wątki romansowe łączą się z sensacyjną intrygą i zaskakującym zaskoczeniem.

    

Miłośnikom fantastyki polecamy powieść Orsona Scotta Carda "Gra Endersa". Wobec śmiertelnego zagrożenia z kosmosu Ziemia przygotowuje swoją broń ostatniej nadziei. Jest nią chłopiec, w którym odkryto zalążki niezwykłego geniuszu wojskowego. Dla wszystkich poszukujących dobrej prozy przeznaczona jest powieść Doris Mortman "Dziewczyna znikąd". Młoda kobieta, świadek koronny, doprowadziła zeznaniem do skazania członków mafii. Od tego momentu życie Cynthii i jej córeczki staje się koszmarem. Zmuszone do korzystania z programu ochrony świadków przenoszą się z miasta do miasta zmieniając nazwiska i tożsamość.

Dwa kolejne tytuły to powieść dla czytelników o mocnych nerwach. "Teatr zła" jest nową książką Stephena White'a uznawanego za mistrza inteligentnych thrillerów psychologicznych. Bohaterem utworu jest psycholog, który pragnie wyjaśnić zagadkę śmierci swojego przyjaciela. Natomiast "Reaktor" Cliffa Garnetta należy do gatunku "military thrillers". Akcja powieści rozgrywa się na Kubie. Elektrownia atomowa jest celem fanatycznych terrorystów, tylko superjednostka TALON Force może zapobiec zagładzie.

Ostatni proponowany przez nas tytuł to autobiograficzna opowieść Norberta Patthoffa "W labiryncie scjentologii" wydana w serii "Losy ludzkie". Autor przez 7 lat przebywał w jednej z najniebezpieczniejszych i najbardziej tajemniczych sekt - "Kościele scjentologicznym" nazywanym "mafią religijną".

Zapraszamy do naszych placówek.

Oprac. Alicja Sutarzewicz