Kończąc prezentację sylwetek lekkoatletów OKS-u przedstawiam Czytelnikom grupę zawodników konkurencji technicznych.

Lekkoatletyczny firmament cz. III

 

AGNIESZKA KOROGOCKA - ur. 03.09.1976 r.; trenuje od 1992 r. Karierę rozpoczynała w „Skrze” Warszawa, od lutego 2000 r. w OKS. Osiągnięcia: 1993 r. - III miejsce w 5-boju podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów; ’94 r. - II m w 7-boju na Mistrzostwach Polski Juniorów; ’95 r. - II m w skoku wzwyż na Mistrzostwach Polski Juniorów; ’96 r. - I m w skoku wzwyż podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski; ’98 r. - III m w skoku wzwyż i III m w 7-boju na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski; ’99 r. - I m w biegu 4x100 m, II m w skoku wzwyż, III m w skoku w dal podczas Akademickich Mistrzostw Polski; ’00 r. - III m na Mistrzostwach Polski Seniorów w skoku wzwyż, I m w skoku wzwyż i II m w skoku w dal na Akademickich Mistrzostwach Polski. Rekordy życiowe: skok wzwyż - 184 cm, skok w dal -6.16 m, 7-bój - 4.925 pkt. Ukończyła Studium Hotelarsko-Gastronomiczne w Warszawie i planuje podjąć naukę w Wyższej Szkole Turystyki. „Kora” jest mocnym uparciuchem - cele, które sobie stawia, zwykle szybko osiąga. Trener - Bogdan Kwiatkowski.

 

MAGDALENA ROSZCZUK - ur. 19.02.1981 r.; trenuje od 1997 r. Osiągnięcia: ’98 r. - V m w rzucie dyskiem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży; ’99 r. - VIII m w pchnięciu kulą podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, VII m w dysku i VIII m w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Polski Juniorów; ’00 r. - III m w pchnięciu kulą na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, II m w dysku podczas Mistrzostw Polski Juniorów, IX m w dysku na Mistrzostwach Polski Seniorów. Wielokrotna mistrzyni Mazowsza i Makroregionu w dysku. Rekordy życiowe: kula - 12,31 m, dysk - 46,16 m, młot - 32,50 m. Studentka II roku Uniwersytetu Warszawskiego. Magda posiada wymarzone warunki fizyczne do rzutu dyskiem - rozpiętość ramion 205 cm. Nazywana przez koleżanki i kolegów „Mistrzyni”. Trener - Jan Wiśniewski, od grudnia 1999 r. Stanisław Wołodko

 

MARTA BANY - ur. 13.04.1985 r.; trenuje od 1998 r. Pierwsze kroki w lekkiej atletyce stawiała pod okiem Tadeusza Ślusarskiego, który zaszczepił u niej miłość do skoku o tyczce. Osiągnięcia: 2000 r. - I m w tyczce podczas Mistrzostw Mazowsza Młodzików, I m w tyczce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, VIII m w tyczce podczas Mistrzostw Polski Młodzików. Rekordy życiowe: tyczka - 2,80 m, kula - 9,01 m. Uczennica I klasy 37. Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. Sympatyczna dziewczyna nie bojąca się wysokich lotów nad poprzeczką. Trener - Jan Wiśniewski. Treningi techniczne odbywa z Januszem Kołacińskim.

 

PIOTR KALMUS - ur. 05.04.1983 r.; trenuje od wiosny 1998 r. Jego talent tyczkarski dostrzegł Tadeusz Ślusarski. Osiągnięcia: ’98 r. - II m w tyczce podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików, VI m w tyczce na Mistrzostwach Polski Młodzików; ’99 r. - finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skoku o tyczce; ’00 r. - V m w tyczce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Rekord życiowy w skoku o tyczce - 4,50 m. Uczeń III klasy VII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. Nieśmiały chłopak z długą kitką jasnych włosów, który konsekwentnie dąży do wyników, jakie osiągnął jego pierwszy trener - Tadeusz Ślusarski. Trener - Janusz Kołaciński.

 

SZYMON RUCIŃSKI - ur. 25.07.1979 r.; trenuje od 1996 r. Jego przygoda ze sportem rozpoczęła się w grupie tyczkarskiej Tadeusza Ślusarskiego. Osiągnięcia: ’97 r. uczestnik Mistrzostw Polski Juniorów w skoku o tyczce; ’98 r. - VIII m w tyczce na Mistrzostwach Polski Juniorów; ’99 r. - V m w tyczce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski; ’00 r. - VII m w tyczce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Rekord życiowy w skoku o tyczce - 4,30 m, student II roku Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. Szymon to twardy zawodnik na treningu, niestety czasami „za miękki” na rozbiegu (lęk wysokości). Nazywany przez kolegów „Mardok”. Trener - Jan Wiśniewski.

 

WOJCIECH SIERPIŃSKI - ur. 23.04.1981 r. trenuje od 1996 r. Osiągnięcia: 2000 r. - VI m w skoku w dal podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, XI m w skoku w dal na Mistrzostwach Polski Juniorów. Medalista Mistrzostw Mazowsza i Makroregionu w skoku w dal. Rekordy życiowe: w dal - 6,96 m, 100 m - 11,63 s, 200 m - 23,69 s. Uczeń I roku Studium Administracji Państwowej w Warszawie. Wojtek nie lubi, kiedy nic się nie dzieje i męczy go wolna jazda samochodem. Koledzy mówią do niego „Sierpa”. Trenerka - Bożena Dziubińska.

 

PAWEŁ STĘPIEŃ - ur. 28.05.1979 r.; treningi rozpoczął w 1996 r. pod okiem Tadeusza Ślusarskiego. Osiągnięcia: ’97 r. - uczestnik Mistrzostw Polski Juniorów w skoku o tyczce; ’98 r. - V m w tyczce na Mistrzostwach Polski Juniorów. Medalista Mistrzostw Mazowsza i Makroregionu w skoku o tyczce. Rekordy życiowe: tyczka - 4,20 m, w dal - 6,60 m. Student II roku Politechniki Warszawskiej. Paweł na zgrupowaniach najlepiej odpoczywa łowiąc ryby. Trenerka - Bożena Dziubińska. 

TOMASZ STANIKOWSKI - ur. 11.03.1980 r.; trenuje od jesieni 1995 r. Osiągnięcia: medalista Mistrzostw Makroregionu i Mazowsza w skoku w dal. Miał przerwę roczną w treningach, spowodowaną maturą i egzaminami na studia. Rekordy życiowe: w dal - 6,70 m, 100 m - 11,98 s. Student II roku Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie. „Bolo” - jak mówią koledzy, to najmocniej zbudowany skoczek w dal. Trener - Jan Wiśniewski.

Cieszę się, że mogłam na łamach „Gazety Otwockiej” przedstawić zawodników, którzy reprezentują nasze miasto w licznych imprezach ogólnopolskich. Słowa podziękowania należą się redakcji tego czasopisma, które promuje sport otwocki poświęcając mu dużo miejsca na swoich stronach. Nie są to wszyscy lekkoatleci Otwockiego Klubu Sportowego, bo jest jeszcze spora grupa młodych adeptów tej dyscypliny. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będę mogła i o nich napisać, jeśli - czerpiąc wzorce ze starszych koleżanek i kolegów - odniosą sukcesy sportowe.

Bożena Dziubińska

W poprzedniej części cyklu popełniliśmy błąd literowy dotyczący Patrycjusza Szwajnocha. Powinno być: biegacz uwielbia mocne treningi i kocha „przeszkody”. Osiągnięcia Patrycjusza dotyczyły biegów przez przeszkody, a nie przez płotki. Przepraszamy. Redakcja